1. septembra 2022 ukončujeme všetky aktivity v rámci spoločnosti Svet pohybu na Slovensku.


Více informací zde

 
Hľadať
Zpět na Blog

Tréning parkour v zime

Tréning parkour v zime

Tréning parkour v zime

 

Okrem prostého zvládnutia nepriaznivého počasia sú tu aj ďalšie pozitíva na rozšírenie bežného parkour tréningu do všetkých mesiacov roka. A to je sneh a zima. Stretnete sa s úplne odlišným tréningovým prostredím - a to všetko bez toho aby ste museli cestovať, alebo za to platiť. Pokrytý snehom, zmáčaný dažďom, ošľahaný vetrom alebo zatemnený mrakmi - svet na seba berie veľa rôznych podôb oveľa vzdialenejších tým slnečných dní a teplému počasiu. Tieto podoby nie sú nevyhnutne horšie - sú jednoducho iné. Nie je snáď jedným z cieľov parkouru byť schopný pohybovať sa rýchlo a efektívne v ľubovoľnom prostredí a teréne? Vidíte? Toto je tá pravá príležitosť vysporiadať sa s novým prostredím - prispôsobiť sa.

 

Možností je nespočetné množstvo. Budete musieť investovať oveľa viac času a energie pri pozorovaní vášho okolia. Budete musieť dbať oveľa viac na každý detail. Ako rýchlo sa dokážete pohybovať na mokrej zemi? Ako prispôsobiť krok a ťažisko, aby ste sa najlepšie adaptovali? Váš cit musí byť oveľa silnejší, intenzívnejší a citlivejšie. Tým vykompenzujete mokro a prenikavý chlad. Vaše dopady musí byť citlivejší, mäkšie a každé došliapnutí kontrolovanejšie, v súlade s povrchom. V skratke, vaša fyzická a psychická uvedomelosť bude musieť byť oveľa väčšie, aby ste dokázali čeliť týmto novým výzvam

 

Po tréningu v snehu zo seba čo najskôr zložte všetky navlhnuté oblečenie - ak by ste ho na sebe nechali, radikálne by vám znížilo telesnú teplotu, a to by vyústilo v nachladnutia, ktorému inak môžete predísť. Ideálne by ste sa mali prezliecť pred strečingom a vychladnutím. Ak beháte ďaleko od domova, je dobré vziať si suché oblečenie sebou a po tréningu sa na cestu naspäť prezliecť.

 

Tak sa pozri na naše video, kde Sahir navštívi miesta svojich začiatkov parkouru. Predvedie tí čo aj ty môžeš vďaka zimnému počasiu zvládnuť a tak môžeš na svojich parkourových zručnostiach pracovať aj v zimnom období.

 

 Možností je nespočetné množstvo. Budete musieť investovať oveľa viac času a energie pri pozorovaní vášho okolia. Budete musieť dbať oveľa viac na každý detail. Ako rýchlo sa dokážete pohybovať na mokrej zemi? Ako prispôsobiť krok a ťažisko, aby ste sa najlepšie adaptovali? Váš cit musí byť oveľa silnejší, intenzívnejší a citlivejší. Tým vykompenzujete mokro a prenikavý chlad. Vaše dopady musia byť citlivejšie, mäkšie a každé došliapnutie kontrolovanejšie, v súlade s povrchom. V skratke, vaša fyzická a psychická uvedomelosť bude musieť byť oveľa väčšia, aby ste dokázali čeliť týmto novým výzvam

 

Po tréningu v snehu zo seba čo najskôr zložte všetky navlhnuté oblečenia - ak by ste ho na sebe nechali, radikálne by vám znížilo telesnú teplotu, a to by vyústilo v nachladnutie, ktorému inak môžete predísť. Ideálne by ste sa mali prezliecť pred strečingom a vychladnutím. Ak beháte ďaleko od domova, je dobré vziať si suché oblečenie sebou a po tréningu sa na cestu naspäť prezliecť.

 

Tak sa pozri na naše video, kde Sahir navštívi miesta svojich začiatkov parkouru. Predvedie to čo aj ty môžeš vďaka zimnému počasiu zvládnuť a tak môžeš na svojich parkourových zručnostiach pracovať aj v zimnom období.

 

Ako trénovať parkour v zime

 

 

Zohir team