Osobný rozvoj, rozum a svaly.  Skáčeme saltá, vyučujeme parkour

O nás


Parkour je fyzická disciplína, počas ktorej parkourista preskakuje prekážky, ktorými sú väčšinou múriky a zábradlia. Do tréningu sa tiež zaraďujú saltá a ďalšie akrobacie.


Poslanie spoločnosti

Naším poslaním je vzdelávať mladú generáciu predovšetkým v oblasti telovýchovy a osobného rozvoja. Na tento účel používame parkour. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam pomáhame účastníkom budovať správne návyky a učíme ich efektívne metódy tréningu, ktoré minimalizujú riziko zranení a prinášajú výsledky. Podporujeme zdravý životný štýl, aktívny prístup a sebarealizáciu. Veríme, že parkour môže robiť každý a pomáhá rozvíjať nie len telo, ale aj ducha!


Kto stojí za ZOHIR?

Pri zrode ZOHIR stojí Tomáš ´Zony´ Zonyga a Tomáš ´Sahir´ Taran, ktorí spolu ešte ako deti začínajú trénovať parkour. Po určitej dobe zamýšlajú natočiť spoločné video, ktoré sa rozhodnú pomenovať zlúčením častí ich prezívok. Video nikdy natočené nebolo, avšak slovo 'ZOHIR' začína byť v komunite veľmi používané. Počas ich štúdia na zahraničnej škole Gerlev Idrætshøjskole v Dánsku sa zrodí ich vízia. Po návrate do Českej republiky spájajú sily s ďalšími významnými predstaviteľmi parkouru v tuzemsku a dávajú veci do pohybu. Po čase vzniká značka majúca za cieľ naplniť vízie svojich zakladateľov, teda pomocť parkouru podnietiť aktívny prístup, zodpovednosť a sebarealizáciu mladých generácií.

Naše skúsenosti

Prvá pilotná akcia, ktorá vznikla z čistého nadšenia a vďaka silnej vnútornej túžbe zdieľať naše skúsenosti, bola Zohir camp 2013. Legendárny turnus, kde vznikla tradícia bájneho 10 kilometrového behu, motto 'Daj si 10!' a základné kamene našej filozofie. Akcie sa zúčastnilo okolo 50 účastníkov a parkour bol v tej dobe ťažký underground. Bežne náš rozhovor vyzeral asi takto.. "Robím parkour.".. "Áno, a kde máš toho koňa?".

V priebehu nasledujúcich rokov sme investovali množstvo času a energie do toho, aby naše aktivity rozšírili a vytvorili pevné základy pre budúci rozvoj. Z jedného letného turnusu sa postupne stalo turnusov dvadsať. Z úzkej ponuky jedného campu sme v priebehu času rozšírily naše aktivity o parkourové workshopy, prímestské campy, parkourové licence a parkourové krúžky. Našou snahou bolo posunúť parkour na Slovensku a v Česku na novú úroveň, a preto sme sa rozhodli akreditovať prvé oficiálne licencie pre trenérov.

Naše organizace se v průběhu času rozrostla na desítky certifikovaných trenérů a další motivované nadšence, kteří chtějí s námi posouvat na další level. I přesto, že za sebou máme už nějaké zkušenosti, rozhodně chceme věci neustále zlepšovat a poskytovat kvalitní službu, která bude mít i přínos pro společnost.

Naša organizácia sa v priebehu času rozrástla o desiatky certifikovaných trénerov a ďalších motivovaných nadšencov, ktorí sa chcú spoločne s nami posúvať na ďalší level. Napriek tomu, že už máme nejaké skúsenosti za sebou, sa chceme neustále zlepšovať a poskytovať kvalitné služby, ktoré budú mať prínos aj pre spoločnosť.

Kto sme a čo robíme?

  • Zhromažďujeme pod jednou strechou najlepších trénerov z celej Slovenskej republiky
  • Sprístupňujeme parkour širokej verejnosti vďaka lekciám pre verejnosť
  • Prostredníctvom blogu predávame informácie týkajúce sa riadenia športového tréningu a tréningu parkouru
  • Organizujeme jedinečné parkourové tábory a parkour workshopy (ZOHIR camp nie je len tábor, je to životný štýl!)
  • Uskutočňujeme komerčné zákazky pre firemných klientov (vystúpenia, natáčania filmov a reklám)
  • Natáčame návody/tutoriály na parkour, vlogy a tematické rozhovory
  • Vzdelávame a vedieme mladú generáciu k správnym hodnotám, za ktoré považujeme najmä zodpovednosť, rešpektpokoru.
  • V neposlednom rade veríme, že parkour je pre každého.

Pridajte sa k nám

Páči sa vám naša firemná kultúra, hodnoty a vízie? Pridajte sa k nám. V našej spoločnosti sú stále otvorené príležitosti v trénerskej časti. V prípade záujmu o spoluprácu nám napíšte na info@zohir.sk.