1. septembra 2022 ukončujeme všetky aktivity v rámci spoločnosti Svet pohybu na Slovensku.


Více informací zde

 
Hľadať
Zpět na Blog

Parkour ti prináša 6 úžasných výhod

Parkour ti prináša 6 úžasných výhod

1. Zábava:

Parkour v zásade umožňuje všetkým, ktorí sa na ňom zúčastňujú, zaobchádzať so svetom ako s obrovským ihriskom. Čo na tom nie je možné milovať. Behajte voľne, lezte, skákajte a experimentujte s rôznymi pohybmi. Uvoľnite svoje vnútorné dieťa.

 

2. Cvičenie:

Ukázalo sa, že bežať tak rýchlo, ako môžete, skákať, čo najvyššie a, čo najďalej a liezť po stenách je dosť ťažká práca. V skutočnosti to robí celkom neuveriteľné cvičenie celého tela. Navyše nepotrebujete žiadne špeciálne športové náradie, aby ste sa mohli zapojiť.

 

3. Duševné zdravie:

Psychologické výhody fyzickej aktivity sú všeobecne známe a parkour sa nijako nelíši. Zameranie na duševnú, ako aj fyzickú pripravenosť a filozofické základy parkouru iba pomáhajú zvýšiť jeho potenciálny prínos pre vaše duševné zdravie. Je to tiež aktivita, ktorá vás prinúti pozerať sa na svoje prostredie iným spôsobom a môže byť vynikajúcim uvoľnením napríklad z pocitov odpojenia a otupenia spojených s depresiou.

Zatiaľ, čo veľká časť moderného športu podporuje porovnanie s ostatnými a súťaženie medzi nimi, parkour je predovšetkým o tom, ako sa posúvať k svojim hraniciam a nájsť vnútornú dôveru a dôveru vo svoje činy. Pokusom zapojiť myseľ a telo je parkour mnohými považovaný za formu meditácie a môže byť použitý ako alternatívna cesta k všímavosti.

 

4. Spoločenský dosah:

Je to skvelý spôsob, ako získať nových priateľov. Parkour je obvykle aktivita, ktorá sa uskutočňuje v skupinách s reputáciou priateľského prostredia. Neexistuje žiadny konkurenčný aspekt; cieľom je namiesto toho baviť sa, zlepšovať sa a pomáhať zlepšovať aj svoje okolie.

 

5. Záchranca:

Teraz to môže znieť trochu pritiahnute za vlasy, ale znalosť parkouru vám môže skutočne pomôcť zachrániť život. Nikdy neviete, kedy môže byť užitočná schopnosť behať, skákať a stúpať.

 

6. Kreativita:

Úspech v parkoure si vyžaduje, aby sto svoje prostredie vnímali kreatívne. Či už je to videnie príležitostí na skok a výstup, ktorí ostatní nemôžu alebo hľadanie malých miest na pretlačenie, musíte myslieť mimo jeden uhol pohľadu. Nie je žiadny dôvod, prečo sa táto kreatívna stimulácia nemôže preniesť do ďalších aspektov vášho života a pomôcť vám vyriešiť problémy v práci alebo v osobnom živote.

 

Zohir team

Komentáre
Napsat komentář Zavřít formulář pro komentář