1. septembra 2022 ukončujeme všetky aktivity v rámci spoločnosti Svet pohybu na Slovensku.


Více informací zde

 
Hľadať
Obrázok pre kategóriu Parkour krúžok

Parkour krúžok

Informácie ohľadne krúžkov na jeseň 2022 ohlasíme v termínu od 22.8. 2022.

 

Parkour krúžok

Čo je lepšie ako jeden tréning? Predsa pravidelný tréning. A práve o tom je parkour krúžok. Vďaka pravidelným lekciám v telocvični a pod dohľadom skúsených trénerov (našich trénerov) získate možnosť rozvíjať bezpečne a efektívne vaše parkourové schopnosti, silu, obratnosť a pohybovú zručnosť.

Veľmi dbáme na úplných základoch, pretože vieme, že v dlhodobom horizonte je pre deti najdôležitejšie vypestovať si pozitívny prístup k pohybu a správne tréningové návyky. Naše tréningy sú o zábave (a tiež je parkour pre deti veľmi vhodný z hľadiska pohybu), ale nie len to. Prepájame zábavu s výsledkami!

Výsledky dosahujeme vďaka starostlivo zostavenému ročnému tréningovému plánu, ktorý vychádza z našich dlhoročných osobných skúseností s výukou parkouru a prísnym interným pravidlám sledovania kvality tréningu.

Ako prebieha parkour krúžok?

Krúžok prebieha v 55 alebo 85 minútách tematicky zameraných lekciách, kde sa účastník postupne naučí parkour od úplných základov, až po pokročilé triky. Od dôležitej počiatočnej prípravy krok za krokom, až po efektívne a štýlové skoky v praxi. Lekcie prebiehajú v prostredí telocvične, kde je možné využiť nácvikové žinenky a tréningové vybavenie.

Najlepší obraz si ale urobíte sami, vzhliadnutím nášho videa z parkour krúžku (jedna z prvých lekcii zameraná na odrazy a dopady). 

 Pozrite sa na krátke úvodné video na Youtube

Parkour krúžok Zohir

Prečo trénovať parkour pre deti s nami?

  • Tento projekt vznikol od parkouristov pre parkouristov. Všetci naši tréneri sú skúsení parkouristi, ktorí majú dlhoročnú skúsenosť s vlastným tréningom a záujem o odborný rozvoj ako tréneri parkouru.
  • Krúžkom to nemusí začať ani skončiť. Ponúkame možnosť celoročného zapojenia do tréningu formou ďalších príležitostí, ako je jednodenný intenzívny workshop a letný parkourový tábor. S nami sa zabavíte po celý rok!
  • Rozvíjame, nie len telo, ale aj ducha. Podporujeme v deťoch hodnoty, ako je zodpovednosť, tímový duch a odhodlanie.

Pre koho je parkour krúžok určený?

Parkour pre deti - vítaní sú všetci vo veku od 7 rokov, začiatočníci aj pokročilí. Zohir tvorí komunitu, u nás je dôležitý aktívny prístup, vzájomný rešpekt a snaha. Veríme, že intenzívny a dlhodobý tréning posúva fyzické aj psychické hranice ďalej ako talent.

Krúžok pre začiatočníkov, alebo pre pokročilých?

Začiatočníci sú tí, ktorí na krúžku zažijú prvú väčšiu skúsenosť s tréningom parkouru, prípadne majú skúsenosti len trochu (spravidla ide skôr o občasné samovoľné skákanie podľa internetu). Začiatočníci sa zoznámia s tréningom krok za krokom - od základných preskokových techník až po saltá. Začiatočníci sú schopní po absolvovaní kurzu skočiť salto s dopomocou trénera, alebo pomôcok ako sú trampolína a žinienka.

Pokročilí už majú za sebou viac tréningových skuseností. Poznajú názvy a prevedenie väčšiny preskokových techník. Sú schopní s dopomocou skočiť salto do mäkkého, so zachovaním kontroly a koordinácie vo vzduchu. Nemajú problémy s technikou visu, balancovania ani silovými cvikmi ako sú výdrže v kliku, zhyby, alebo výskoky na bedňu. Pokročilí dokážu lepšie odhadnúť ich vlastné schopnosti a pracovať s psychikou (poznať zdravý strach a rešpekt zo skoku od skoku, ktorý je mimo ich schopnosti). Práve na tréningu pokročilých kladieme dôraz na individuálnejší rozvoj a hľadanie vlastného štýlu (rozvoj talentu a kompenzáciu slabých stránok).

Poďte do toho s nami a prihláste sa na parkour krúžok!  

Ak máte nejaké otázky, prečíatajte si najprv prosím časté otázky. Ak v nich nenájdete odpoveď na vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať na info@zohir.sk a radi vám poskytneme bližšie informácie :) Fotky z workshopov nájdete na našej facebook stránke v sekcii Fotky

3 Položky v Mriežka 4 Položky v Mriežka Zoznam

Kliknite