1. septembra 2022 ukončujeme všetky aktivity v rámci spoločnosti Svet pohybu na Slovensku.


Více informací zde

 
Hľadať
Zpět na Blog

Parkour Bratislava - kde trénovať?

Parkour Bratislava - kde trénovať?

Parkour Bratislava - babie leto nám pomaličky končí, ale ešte stále je dostatok času na to, aby ste si poriadne zatrénovali vonku. Kde trénovať parkour v Bratislave vám priblížime v tomto článku. 

 

Bratislava - hlavné mesto Slovenska

 

Bratislava (do roku 1919 sa volala aj Prešporok) je hlavný mestom Slovenska a tiež je to najväčšie mesto na Slovensku, čo sa týka počtu obyvateľov. Tých by tu malo byť viac ako 650 tisíc. Na(ne)štastie nie všetci trénujú parkour, takže tzv. "parkour spoty" sú v Bratislave väčšinou neobsadené a ľahko si na nich môžete zatrénovať. 

 

Parkour spoty v Bratislave

 

Najznámejším parkour spotom v Bratislave je bezpochyby pod mostom SNP. Nájdeme tu veľké množstvo obrubníkov a prekážok, na ktorom sa trénujú predovšetkým precis skoky a "čistý" parkour a free run. 

 

Ďalším zaujímavý spot nájdeme pri Bratislavskom hrade (kde na vás čaká množstvo schodov, ktoré musíte prekonať) a na Slavíne. Okrem pekných miest na skánie tu budete vidieť aj prekrásne výhľadu na celú Bratislavu. Odporúčame sem zájsť predovšetkým pri západe Slnka. Pozor však na daždivé počasie! Na tréning to môže byť nebezpečné!

 

Jump Aréna v Bratislave - trampolínová hala v Bratislave, kde si môžete ísť zaskákať. Vhodné je to predovšetkým keď sa učíte nové skoky a triky a nechcete sa zraniť niekde vonku na tvrdom podklade. 

 

Parkour krúžky pre deti v Bratislave

 

Pokiaľ chcete, aby vaše deti trénovali pod dozorom skúsených trénerov, odporúčame navštevovať naše parkour krúžky v Bratislave. Vypísané máme 3 lokality na parkour v Bratislave:

  • Dúbravka
  • Rača
  • Nové Mesto

Postupne sa snažíme prídávať aj nové lokality v Bratislave, kde rozbiehame naše parkour krúžky.

 

Vďaka pravidelným lekciám v telocvični a pod dohľadom skúsených trénerov (našich trénerov) získate možnosť rozvíjať bezpečne a efektívne vaše parkourové schopnosti, silu, obratnosť a pohybovú zručnosť.

 

Veľmi dbáme na úplných základoch, pretože vieme, že v dlhodobom horizonte je pre deti najdôležitejšie vypestovať si pozitívny prístup k pohybu a správne tréningové návyky. Naše tréningy sú o zábave, ale nielen to. Prepájame zábavu s výsledkami!

 

Výsledky dosahujeme vďaka starostlivo zostavenému polročnému tréningovému plánu, ktorý vychádza z našich dlhoročných osobných skúseností s výukou parkouru a prísnym interným pravidlám sledovania kvality tréningu. 

 

 

Video z parkour tréningu na jednotlivých spotoch v Bratislave

 

 

Parkour je vynikajúca pohybová aktivita pre deti, takže pokiaľ majú viac ako 8 rokov, určite ich prihláste na nejaký krúžok, ktorých je v Bratislave veľké množstvo. Tiež tu nájdu ideálne podmienky na tréning a zdokonalovanie sa v tom, čo ich baví. Pevne verím, že sa na niektorom krúžku - parkour Bratislava uvidíme!

Komentáre
Napsat komentář Zavřít formulář pro komentář