Hľadať
Zpět na Blog

Parkour Banská Bystrica

Parkour Banská Bystrica

 

Parkour Banská Bystrica - Banská Bystrica je šiestym najväčším mestom Slovenska a kultúrnym i hospodárskym centrom stredného Slovenska. Prekrásne okolie, do ktorého je mesto zasadené, ponúka mnoho možností aktívneho trávenia voľného času. V dnešnom článku si priblížime predovšetkým parkour a kde je možné parkour trénovať v Banskej Bystrici

 

 

Parkour Banská Bystrica - mesto športu

 

Banská Bystrica je aj mesto olympijských víťazov. Dokonca v roku 2017 sa stala Európskym mestom športu. Samotný titul len poukazuje na to, že mesto má športový potenciál a netreba, aby sme ním premrhali. 

 

Mnoho parkouristov sa možno bude brániť, keď parkour nazveme športom. Možno, že parkour naozaj nie je šport, pretože je značne netradičný. Na druhú stranu má ale so športom až priveľa spoločného. 

 

Kde trénovať parkour v Banskej Bystrici?

 

Každopádne, tak ako v iných športových aktivitách, aj v parkoure treba začať postupne. Naučiť sa najprv základné techniky a postupne zvyšovať náročnosť. Ak sa chcete vyhnúť dlhému hľadaniu návodov a techník, navštívte naše parkour krúžky v Banskej Bystrici a trénujte pod dohľadom skúsených trénerov.

 

Vďaka pravidelným lekciám v telocvični a pod dohľadom skúsených trénerov (našich trénerov) získate možnosť rozvíjať bezpečne a efektívne vaše parkourové schopnosti, silu, obratnosť a pohybovú zručnosť.

 

Parkour spoty v Banskej Bystrici

  • Park pod múzeom (pamätníkom) SNP - nájdete tam množstvo betónových schodov, ktoré môžete použiť na tréning rôznych parkour cvikov a trikov. 

parkour spot banská bystrica

  • Bludisko (v parkour komunite nazývané aj labyrint) nájdeme na Mládežníckej ulici 27. V roku 2016 vyhlásili toto miesto ako pamätihodnosť mesta. Nemá to však vplyv na tréning a parkouristi tu môžu aj naďalej trénovať (a zároveň majú väčšiu motiváciu toto miesto chrániť).  
  • Betónové detské ihrisko na Spojovej ulici. Tiež je to vyhlásené ako pamätihodnosť mesta Banská Bystrica. 

Tréneri

 

Alex Kalina

 

Alex pochádza z Prievidze, ale študuje v Banskej Bystrici. Aktívne hráva basketbal a popri ňom sa venuje cvičeniu s vlastnou váhou a parkouru. Parkour je pre neho niečo, bez čoho si nevie predstaviť život. Spoznal pri ňom veľmi veľa dobrých ľudí, ktorí mu pomohli sa rozvíjať v športe ale aj v živote. Pri parkoure sa nielen odreaguje, ale baví ho prekonávať i seba samého. Rád svoje skúsenosti posúva ďalej a odovzdáva ich deťom. Veľmi rád vás na krúžkoch parkour Banská Bystrica uvidí :)

 

Jaroslav Pásler

 

Jaroslav sa už niekoľko rokov venuje street workoutu a vďaka tomu sa dostal aj k parkouru a handbalancingu. Práve tieto disciplíny sa snaží naučiť aj deti, a ako ich efektívne a bezpečne trénovať aj doma. Pohyb pre neho nie je iba fyzická aktivita, ale aj spôsob ako sa vyjadriť. 

 

Pozrite si video z jednotlivých parkour spotov a akcie Parkour Meeting Banská Bystrica, ktorá každoročne počas jedného víkendu organizuje stretnutie parkouristov z celého sveta!

 

 

 

 

Čo si vziať so sebou na parkour tréning?

 

Parkour si vyžaduje voľný pohyb, najlepšie by preto boli tepláky. A čo si obuť? Ideálne také topánky, ktoré dostatočne tlmia nárazy a dobre držia nohu (nutná je biela podrážka, keďže na našich krúžkoch sa trénuje v telocvični). Najlepšie sú také, ktoré majú mäkkú gumovú podrážku rozdelenú na čo najmenej dielov.

 

….a na záver

 

Všetky deti od 8 rokov sú vítané. Parkour nie je len pre chlapcov, ale aj pre dievčatá (ktorých máme na krúžkoch v Banskej Bystrici dosť). Pre začiatočníkov, i pokročilých. Naši tréneri majú dlhoročné skúsenosti s tréningom a výučbou parkouru a preto ho učia bezpečne a efektívne. 

 

Tréningy prebiehajú v telocvičniach a bezpečnosť je zaistená žinenkami. Hurá na parkour Banská Bystrica!

 

 

Komentáre
Napsat komentář Zavřít formulář pro komentář