1. septembra 2022 ukončujeme všetky aktivity v rámci spoločnosti Svet pohybu na Slovensku.


Více informací zde

 
Hľadať

O nás

Parkour je fyzická disciplína, počas ktorej parkourista preskakuje prekážky, ktorými sú zvyčajne steny a zábradlia. Do tréningu sa zaraďujú taktiež saltá a ďalšie akrobacie.“


Poslanie spoločnosti

Našim poslaním je vzdelávať mladú generáciu hlavne v oblasti telovýchovy a osobného rozvoja. K tomuto účelu používame parkour. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam pomáhame účastníkom budovať správne návyky a učíme ich efektívne metódy tréningu, ktoré minimalizujú riziko zranenia a prinášajú výsledky. Podporujeme zdravý životný štýl, aktívny prístup a sebarealizáciu. Veríme, že parkour môže robiť každý a pomáha rozvíjať nielen telo, ale aj ducha!


 

Kto stojí za ZOHIR Family?

Pri zrode ZOHIR stojí Tomáš ´Zony´ Zonyga a Tomáš ´Sahir´ Taran, ktorí spolu ešte ako deti začínajú trénovať parkour. Po určitej dobe zamýšlajú natočiť spoločné video, ktoré sa rozhodnú pomenovať zlúčením častí ich prezývok. Video nikdy natočené nebolo, avšak slovo 'ZOHIR' začína byť v komunite veľmi používané. Počas ich štúdia na zahraničnej škole Gerlev Idrætshøjskole v Dánsku sa zrodí ich vízia. Po návrate do Českej republiky spájajú sily s ďalšími významnými predstaviteľmi parkouru v tuzemsku a dávajú veci do pohybu. Po čase v roku 2013 vzniká v Česku značka Zohir majúca za cieľ naplniť vízie svojich zakladateľov, teda pomocť parkouru podnietiť aktívny prístup, zodpovednosť a sebarealizáciu mladých generácií.

 

Naše skúsenosti

Prvá pilotná akcia, ktorá vznikla z čistého nadšenia a vďaka silnej vnútornej túžbe zdieľať naše skúsenosti, bola Zohir camp 2013. Legendárny turnus, kde vznikla tradícia bájneho 10 kilometrového behu, motto 'Daj si 10!' a základné kamene našej filozofie. Akcie sa zúčastnilo okolo 50 účastníkov a parkour bol v tej dobe ťažký underground. Bežne náš rozhovor vyzeral asi takto.. "Robím parkour."... "Áno, a kde máš toho koňa?".

V priebehu nasledujúcich rokov sme investovali množstvo času a energie do toho, aby naše aktivity rozšírili a vytvorili pevné základy pre budúci rozvoj. Koncom roku 2017 sme spolu s Tomášom Novákom začali po prvýkrát riešiť Zohir a parkour na Slovensku.

Z jedného letného turnusu sa postupne stalo turnusov dvadsať. Z úzkej ponuky jedného campu sme v priebehu času rozšírily naše aktivity o parkourové workshopy a parkourové krúžky. Našou snahou bolo posunúť parkour a jeho tréning na Slovensku a v Česku na novú úroveň, a preto sme sa rozhodli spísať úplne prvú metodickú knihu o tréningu parkouru.

Naša organizácia sa v priebehu času rozrástla o desiatky trénerov a ďalších motivovaných nadšencov, ktorí sa chcú spoločne s nami posúvať na ďalší level. Napriek tomu, že už máme nejaké skúsenosti za sebou, chceme sa neustále zlepšovať a poskytovať kvalitné služby, ktoré budú mať prínos aj pre spoločnosť. 

 

Kto sme a čo robíme?

  • Zhromažďujeme pod jednou strechou najlepších trénerov parkouru z celej Slovenskej republiky
  • Sprístupňujeme parkour širokej verejnosti vďaka lekciám pre verejnosť
  • Prostredníctvom blogu predávame informácie týkajúce sa riadenia športového tréningu a tréningu parkouru
  • Organizujeme jedinečné, letné parkourové tábory (ZOHIR camp nie je len tábor, je to životný štýl!)
  • Uskutočňujeme komerčné zákazky pre firemných klientov (vystúpenia, natáčania filmov a reklám)
  • Natáčame návody/tutoriály o parkoure na náš YouTube kanál, píšeme blog a robíme aj tematické rozhovory
  • Vzdelávame a vedieme mladú generáciu k správnym hodnotám, za ktoré považujeme najmä zodpovednosť, rešpektpokoru.
  • V neposlednom rade veríme, že parkour je pre každého

 

Pridajte sa k nám

Páči sa vám naša firemná kultúra, hodnoty a vízie? Pridajte sa k nám. V našej spoločnosti sú stále otvorené príležitosti v trénerskej časti. V prípade záujmu o spoluprácu nám napíšte na info@zohir.sk. 


Podporujú nás


Město Bratislava